Aktivní stránka:   Přechodná stránka

Pater František Pevný 90. letý

Přestože P. Pevný oslavil své devadesátiny již 16. února 2011,  měli jsme možnost je oslavit i ve Vítkově. P. Pevného přivezl nynější správce farnosti P. Miroslav Brutkowski v sobotu 19. února, aby je oslavil ve své bývalé farnosti, ve které působil 22,5 roků (od 12/1971 do 07/1993). Při slavnostní mši svaté, kterou s ním také koncelebroval náš pan farář,  farníci oslavenci popřáli a předali mu dárky a zazpíval farní sbor.

Potom bylo posezení s farníky na faře. P. František pak navštívil domov důchodců, kde se setkal s farníky, kteří nemohli do kostela a potom poobědval v rodině Víta Satke, kde se uskutečnilo neformální pokračování oslavy. Všichni zúčastnění měli ze setkání velikou radost a děkovali Pánu za tento den.

Fotografie z kostela, fary i od Satků najdete na

Text i fotografie Josef Prusek